Offroad Gateway

Slezský pohár (SP)
Publikováno: Pátek, 25.01. 2008 - 10:00:00
Téma: Reportáže ze závodů


Skupina nadšenců z Ostravy připravuje společně se svým polským partnerem, klubem MUTT Gliwice, na rok 2008 mezinárodní trialové závody pro vozy 4x4 s názvem Slezský pohár (SP). První závod se uskuteční v březnu. Jak již napovídá název, závody se pojednou na území Slezska."Věříme, že se v budoucnu přidá i některý ze slovenských klubů, abychom působnost tohoto jedinečného projektu rozšířili do tří zemí," řekl ing. Jan Wolf, organizátor SP. V plánu je šest závodů za rok rozdělených mezi pořádající kluby zúčastněných zemí. Od současných trialových závodů se bude SP lišit především v pravidlech, která budou podstatně zjednodušena, aby se závody staly atraktivnějšími pro diváky.

"Pravidla prošla důkladnou změnou i proto, že chceme do nejjednodušší kategorie přilákat hlavně majitele sériových terénních aut, kteří by si chtěli vyzkoušet své dovednosti v terénu, ale přitom neriskovat poškození svého vozu. Proto jsme museli vybrat vhodné tratě a přizpůsobit podmínky závodů." pokračuje Wolf.

Mimo některé technické a organizační vymoženosti, které chtějí organizátoři prozradit až těsně před první akcí, se mohou diváci těšit na Tatry 8x8 Kolos nebo Tatru 4x4 ,'Dakar' firmy Libros, které se budou předvádět na každém závodu SP. "Na své si přijdou majitelé terénních vozů všech druhů, jelikož startovní pole je rozděleno do tří kategorií podle úprav vozů. Různým typům aut bude samozřejmě odpovídat i náročnost příslušných trialových sekcí." říká pan Kazimierz Twarkowski, čerstvý mistr Polska pro rok 2007 v RMPST a zároveň vedoucí osoba polské části SP.

Domovskou stránku projektu najdete na internetové adrese www.4x4trial.eu, pravidelné informace a reportáže ze závodů zde na offroad.cz.

Tento článek si můžete přečíst na webu Offroad Gateway
http://www.offroad.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.offroad.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=489