Offroad Gateway

Extrem Truck-Trial 2004
Publikováno: Pátek, 13.02. 2004 - 10:22:13
Téma: Novinky, zprávy


Termín konání: 15. - 16. květen 2004
Místo: závodiště Mohelnické lomy u Mohelnice na MoravěCo je to truck-trial?

Truck-trial se řadí mezi celosvětově uznávané extrémní moto-sporty. Truck-trial, který je svým charakterem obdobou motocyklových šlapačkových soutěží, má podle fanoušků i jezdců mnoho společného se závody vozů Formule 1. Nejedná se o závodění na plný plyn, ale o jízdu s tahačem v abnormálně náročném terénu na pokraji technických možností vozu, popírající fyzikální zákony. Při jízdě se klade důraz na zručnost, cit, přesnost a odhad.

?Vždy, když se podíváte na truck jedoucí 'volným pádem' z kolmého kopce, nebo vyjíždějící totálně rozbahněný 45-stupňový kopec, říkáte si, že tohle ten kolos přece nemůže vyjet. Opak je ale pravdou?, říká ředitelka závodu Zuzana Boučková. ?Navíc se jezdci musí trefit do branek, které jsou jen o několik centimetrů širší než nápravy jejich vozu. Adreanalinové situace umocňují pády trucků 'na záda', jejich kutálení ze sekcí na svazích i projíždění vodních příkopů,? popisuje ředitelka extrémního závodu.Atraktivní a špičkově obsazený závod

Závodní sekce jsou v Mohelnici upraveny tak, aby patřily mezi nejnáročnější v Evropě. Kromě čtyřicítky nejúspěšnějších českých posádek přijedou i takové, které pravidelně startují na závodech mistrovství Evropy. Zastoupeny budou jak třídy sériových závodních vozů, tak prototypů.

?Z tohoto důvodu bude v areálu závodiště vybudováno dvacet speciálních truck-trialových sekcí, ve kterých bude vždy startovat najednou sedm vozů ( z každé kategorie jeden), takže divák bude mít možnost sledovat najednou jízdu několika tahačů. Rozsáhlý prostor a rozhled po celé trati v Mohelnici to bezezbytku umožňuje,? vysvětluje přednosti areálu Boučková.Závodiště ovládne ?GOLEM?

Součástí dvoudenního klání největších závodních vozů v abnormálně náročném terénu bude i doprovodný program, jehož bodem číslo jedna je křest největšího českého monstrucku GOLEMA, který byl tajně sestrojen a zaparkován v jedné z garáží v Čechách. Součástí závodu je i slavnostní večerní show (ze soboty na neděli) s bohatým doprovodným programem.

Pořadatel:
Zuzana Boučková ve spolupráci s AMK Mohelnice
Hradec Králové 503 11, Dvorská 494
mobil: 608 97 96 10
web: www.extremtrucktrial.cz
e-mail: zuzana.b@volny.cz
IČO: 72621887

Tento článek si můžete přečíst na webu Offroad Gateway
http://www.offroad.cz

Tento článek najdete na adrese:
http://www.offroad.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=174